Kuchyňské doplňky

Základ pro pohodlné vaření sice tvoří pánve a hrnce, ale stejně tak jsou v kuchyni potřeba kořenky, struhadla, kuchařské nože či mlýnky na maso. Vše toto a ještě mnohé další najdete v kategorii nazvané kuchyňské doplňky.

Značka Renberg při jejich tvorbě nemyslela jen na funkčnost, ale také na pěkný vzhled a dlouhou životnost. Většina produktů je vyrobena z odolné nerezové oceli, takže údržba je velmi snadná. Často je použit i pevný plast, který je k dispozici v několika barvách. Zapomeňte tedy na fádní nádobí a vybavte dvou domácnost krásně barevnými kuchyňskými doplňky.

Pro snazší orientaci jsme produkty rozdělili do tří podkategorií:  1. nože a příslušenství, 2. ostatní kuchyňské doplňky, 3. dochucovací kolekce.

 

1. Nože a příslušenství (kuchyňské nože, bloky na nože, brousky)

Nůž je jedním z nejdůležitějších nástrojů, které člověk používá každý den. Samozřejmě od dob paleolitu, kdy se objevily první nože z kamene, nastala velká změna. Dnes jsou nejčastěji na trhu nože s nerezovou čepelí. Právě takové najdete v nabídce značky Renberg, která navíc přináší i vysoce kvalitní keramické nože.  Oba typy kuchyňských nožů mají antibakteriální a antikorozní povrch, který je rovněž nepřilnavý. Nemusíte se tedy obávat, že by se vám jídlo na čepel lepilo. Hladká ergonomicky tvarovaná plastová rukojeť krásně padne do ruky. Nože se jednoduše udržují a pro jejich snadné uskladnění nabízíme stojánky a bloky na nože.

Při výrobě kuchařských nožů Renberg byl kladen důraz nejen na kvalitní provedení, ale také na design. Proto si sady nožů můžete koupit v pestrých barvách, například červené či zelené, tak aby se pěkně sladily s vaší kuchyní. Samozřejmě v naší nabídce nechybí ani brousky na nože.

Ať už si vyberete keramický nebo nerezový nůž, jednotlivé části čepele se liší. Přední část doporučujeme používat pro krájení malého ovoce a zeleniny, například česneku. Prostřední část je určena pro měkké a tvrdší potraviny, přičemž trochu zakřivený tvar čepele je ideální pro rozmělnění bylinek a sekání zeleniny. Zadní část čepele, tedy ta, která je nejblíže rukojeti, potom slouží ke krájení nejtvrdších potravin. Sem můžete přenést největší sílu.

 

2. Ostatní kuchyňské doplňky

Jistě to zná každý. Někdy stačí ten správný nástroj a vaření je snazší. A právě takové kuchyňské doplňky najdete v této kategorii. Ocení je kuchaři začátečníci i profesionálové. Díky použití kvalitní nerezové oceli si můžete být jisti dlouhou životností a jednoduchou údržbou.

Nabídka zahrnuje sady nerezových misek, praktická struhadla s miskou, pasírovač, napařovací sítko do hrnce, cedníky, lis na brambory i dózy na máslo neboli máslenky.

Pokud si rádi připravujete například sekanou, jistě vás zaujme i nabídka mlýnků na maso. Vyrobeny jsou z odolné litiny a k dispozici jsou ve třech velikostech.

 

3. Dochucovací kolekce

Pořádek v koření jednou pro vždy. To vám zajistí výrobky z dochucovací kolekce Renberg.  Jsou nejen velmi praktické, ale dekorativní. Hitem poslední doby jsou stojany na kořenky. U nás v nerezovém, nebo dřevěném provedení.  Pro klasičtěji založené kuchaře je rovněž k dispozici sada kořenek s poličkou. Skleněné kořenky mají nerezové úvěry, aby se do koření nedostala vlhkost a neztrácelo se aroma. Díky průsvitnému sklu hned víte, o jaké koření se jedná, a také se kořenky jednoduše myjí.

Dochucovací nádobí Renberg poslouží nejen při skladování koření, ale i při servírování. V nabídce jsou totiž různé sady obsahující solničku, pepřenky či nádobky na olej a ocet. Nechybí také mlýnky na koření. Vybírat můžete z levnější varianty mechanické, nebo dražší elektrické. U obou typů lze zvolit hrubost mletí. Ruční i elektrické mlýnky na koření jsou vyrobeny z odolné nerezové oceli.